16.4.2019.

Хумани ученици Земунске гимназије најактивнији на 32. Београдском маратону

Земунска гимназија и Београдски маратон ове године су проширили сарадњу која траје још од 2012. године.
Као и сваке године, преко 200 ученика Земунске гимназије je и ове године учествовало у полумаратону и у Трци задовољства, а поред њих, они који нису трчали волонтирали су на окрепним станицама у еколошкој кампањи ”Рециклирајмо заједно”, коју спроводе Земунска гимназија, Београдски маратон, Екостар пак, Јафа и Папирсервис.
Чак 47 ученика је било ангажовано да на окрепним станицама сакупљају пет-амбалажу која ће се рециклирати, а поред тога, део средстава која су зарадили донирали су у хуманитарне сврхе малој Софији Мирчети кроз фондацију ”Буди хуман”.
Као трећа активација Земунске гимназије била је сјајна музичко-забавна станица на маратонској траси у Земуну код Мадленијанума, на којој су ученице Јана Шантрић, Ива Лаштро, Елена Богдановић и Ана Перишић забавиле учеснике маратонске трке, али и све Земунце који су се окупили и добровољним прилозима помогли малој Софији у њеној борби са болешћу.
Наши гимназијалци су тако још једном показали најплеменитије људске вредности кроз највећу спортску манифестацију у Србији и сакупили 31 900 динара за Софију Мирчету.

Давид Албахари (1948.) - Ученик Гиманзије, а сада дописни члан Српске академије наука и уметности, Албахари, поред бројних превода објавио је више књига приповедака и романа (Породично време, Судија Димитријевић, Циник, Снежни човек, Пијавице). За роман Мамац добио је Нинову награду и Балканику. Дела су му превођена на многе светске језике.