17.4.2019.

О чему се не може говорити, о томе се мора ћутати

ОГЛЕДАЛО

Ученица одељења 1-9 Магдалена Сувачки, добила је позив од уредника часописа Огледало господина Благојевића да учествује на промоцији 10. броја међународног часописа за ученике и професоре средњих школа, одржаној 10. априла 2019. године у галерији РТС-а. На промоцији су учествовали ученици из Математичке, Филолшке, IX и VI гимназије. Нашу гимназију успешно је представила Магдалена, која је беседила на тему „О чему се не може говорити, о томе се мора ћутати“, под менторством професорке Зорице Перовић. Њен наступ био је право освежење, добио је велики аплауз и побрао похвале присутних. На промоцији су говорили главни и одговорни уредник Образовно-научног програма в.д. директор Телевизије Србије Илија Церовић; проф. др Драган Раденовић, вајар и филозоф; проф. др Милан Распоповић, физичар и филозоф; проф. др Мирољуб Албијанић, математичар и књижевник; Станко Стојиљковић, новинар и публициста и уредник часописа Радивоје Благојевић.

Погледајте видео.

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.