23.5.2019.

Велики успех хора Земунске гимназије

Хорско-оркестарска секција школе је постигла изузетан успех на тродневном регионалном такмичењу хорова одржаном од 15. до 18. маја 2019. gод. у Дечјем културном центру ,,Федехо". Чланови жирија били су др Д.О. Големовић, проф. етномузикологије и композитор; А.Спасић, магистар и диригент, дипломирани оперски режисер; М.Петровић, музиколог и музички педагог.

У три такмичарска дана су дечји и омладински хорови приказали разноврсне репертоаре и своје извођачке могућности, а хор Земунске гимназије се окитио двема наградама у две различите категорије:

1.ПРВО МЕСТО – НАЈБОЉИ ХОР ПО МИШЉЕЊУ ПУБЛИКЕ;

2.ДРУГО МЕСТО – НАЈБОЉЕ ИЗВЕДЕНА ПОПУЛАРНА КОМПОЗИЦИЈА

По мишљењу жирија, хор је показао изузетну зрелост, квалитет и успешно представио своју школу.

Уметнички руководилац и диригент,проф. Анђа Лазовић

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.