23.5.2019.

Опроштајни концерт матураната

У Свечаној сали Земунске гимназије 13.маја је одржан концерт Музичке секције под симболичним називом "Опроштајни концерт матураната". Чланови секције су извели разноврстан репертоар – од џез музике, преко соло песама, до етно и нумера уметничке музике. На радост публике, коју су чинили професори наше школе, чланови породица и ученика школе, у сат времена програма направљена је ретроспектива сазревања саме секције кроз разноврсне репертоаре, наступе на различитим концертним сценама, популаризацију музике, а нарочит осврт је стављен на прославу 160 година постојања школе, односно манифестацију која је одржана у свечаној сали "Мадленијанума". Нумере су се смењивале и вече је било обојено сентименталним тоновима због великог броја матураната који ускоро завршавају школу. Симболичним речима "Ово није растанак, само је почетак једног новог животног циклуса", концерт је, уз овације публике, завршен.

Реализатор програма, проф. Анђа Лазовић

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.