30.5.2019.

Обавештење ученицима који полажу пријемни испит 2.6.2019. године

Ученик ОБАВЕЗНО мора са собом донети на пријемни испит оверену ђачку књижицу са новијом фотографијом и уписаном шифром ученика, коју добија у својој основној школи.

Јединствени списак ученика биће истакнут у холу школе и на вратима учионица.

Јединствени списак подразумева, да се ученици наводе по азбучном реду презимена и да тако попуњавају учионице у којима полажу пријемни испит.

Ученику је дозвољено да са собом понесе флашицу воде и прибор за рад: лењир, троугао, угломер, шестар, оловка хемијска, оловка графитна, гумица и калкулатор са основним рачунским операцијама (сви други калкулатори нису дозвољени за коришћење). Не може се користити калкулатор на мобилном телефону.

Коришћење мобилних телефона, „паметних“ сатова и других електронских уређаја у сврхе преваре током израде пријемног испита је забрањено.

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.