15.4.2020.

КОНУСНИ ПРЕСЕЦИ - ИСТАРЖИВАЧКИ МИНИ ПРОЈЕКТИ УЧЕНИКА

У овој збирци су мини пројекати ученика 3-9 разреда Земунске гимназије који се односе на конусне пресеке и њихове особине. Теме пројеката су различите као и њихови циљеви. Пројекте смо планирали и започели у уобичајеним школским условима, са могућностима окупљања и договарања „очи у очи“. Због тренутног стања, епидемије изазване корона вирусом, рад на пројектима је настављен у другачијим условима где су до пуног изражаја дошле информационе технологије.

Финалне радовe представљамо у облику збирке а евалуације мини пројеката урадићемо када се вратимо у школу.

Трећи разред - Конусни пресеци - истарживачки мини пројекти ученика
Oпис: Geogebra - примена
Врста материјала: пројектна настава
Област: Конусни пресеци
Аутор: Зорица Маринковић, проф. математике

Мирослав Поповић (1926-1985.) - Приповедач и романсијер, предавао је у нашој школи руски језик. На страницама Поповићевих књига живе: доктор Вајс којим се поносе сви паланчани, и Јевреји и не-Јевреји, добри прота Петровачки; Невенка и Албрехтови; пробијају се кроз живот мајстор Тајбл и Давид Блануша; одбојни рустикални кочијаш Јеврем и Барухови; огрезли у снази победника прелазе свој пут од наследника до злочинаца Вили Пфајфер и Едуард Цајферт.