30.11.2019.

Недеља филозофије – Од уметности до филозофије

У оквиру пројекта Недеља филозофије у среду, 30.10.2019. год., у 19 часова у Свечаној сали Земунске гимназије представљена је књига Од уметности до филозофије Драгана Крстића, професора суботичке гимназије „Светозар Марковић“ у пензији. Промоцији су присуствовали наставници секције за филозофију, наставници и ученици Земунске гимназије и представници локалне заједнице. Након представљања у коме су учествовали ученици: Магдалена Сувачки, Александра Манојловић, Емилија Мандић, Немања Вукосављевић и Павле Каламанда, чланови дебатне и драмске секције, као и чланови Ученичког парламента, о стваралаштву професора Крстића говорили су доц. др Александар Стевановић, председник Секције за филозофију Београд, саветник-стручни сарадник за филозофију МПНТР и професорка Земунске гимназије Зорица Перовић. Након тога приказана су два кратка филма, а један од њих је Кратак филм о лепоти, који је професор Крстић снимио са својим бившим ученицима у продукцији Фондације за омладинску културу и стваралаштво Данило Киш из Суботице.

У наставку су ученици и професори постављали питања, при чему се развила занимљива естетичка дискусија о настави филозофије, улози филма и музике у настави, о начинима укључивања ваннаставне активности у редовној настави, као и о месту филозофије у школском систему и улози саветника.

Промоцију су, поред Земунске гимназије, подржали Српско филозофско друштво, Школска управа Београд и Фондација за омладинску културу и стваралаштво Данило Киш из Суботице.