15.4.2020.

КОНУСНИ ПРЕСЕЦИ - ИСТАРЖИВАЧКИ МИНИ ПРОЈЕКТИ УЧЕНИКА

У овој збирци су мини пројекати ученика 3-9 разреда Земунске гимназије који се односе на конусне пресеке и њихове особине. Теме пројеката су различите као и њихови циљеви. Пројекте смо планирали и започели у уобичајеним школским условима, са могућностима окупљања и договарања „очи у очи“. Због тренутног стања, епидемије изазване корона вирусом, рад на пројектима је настављен у другачијим условима где су до пуног изражаја дошле информационе технологије.

Финалне радовe представљамо у облику збирке а евалуације мини пројеката урадићемо када се вратимо у школу.

Трећи разред - Конусни пресеци - истарживачки мини пројекти ученика
Oпис: Geogebra - примена
Врста материјала: пројектна настава
Област: Конусни пресеци
Аутор: Зорица Маринковић, проф. математике

Као и увек, лепо се осећам на месту где се успомене и стварност за мене укрштају. Са овом књигом осећам чак већу одговорност према ученицима и читању, али и изазов да управо ученицима понудим више. Већ сада се редујем новом сусрету!” (Давид Албахари, 10.11.1998.)