24.5.2021.

ФИЛИП БОШКОВИЋ - ОД ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ ДО КЕМБРИЏА - Земунска гимназија је била добрa срединa за мој развој и напредак -

Новинарска секција Земунске гимназије је 2013. године покренула акцију Најбољи међу једнакима, која за циљ има представљање ученика наше школе, који су постигли запажене успехе у раду из различитих предмета или ваннаставних активности.

Један од првих ученика које смо представили у овој акцији је ученик генерације Земунске гимназије за школску 2013/2014. годину, Филип Бошковић.

Цео текст можете прочитати ОВДЕ

Професори МилетаСајић и Стеван Радовановић обојили су другу половину XX века у Гимназији. Први васпитавајући ученике да је сусрет са уметношћу најбогатији део живота, а други је свој стваралачки таленат преточио у десетину књига о Земуну, земунској култури и културним посленицима Земуна.