17.02.2022.

МАТИЈА БЕЋКОВИЋ ПО ТРЕЋИ ПУТ МЕЂУ ЗЕМУНСКИМ ГИМНАЗИЈАЛЦИМА

Српска књижевна задруга 2022 године слави 130 година свога постојања. У оквиру значајног јубилеја, најстарије издавачке куће у Срба, организован је сусрет највећег живог српског песника Матије Бећковића са ученицима Земунске гимназије 10 фебруара 2022 године у 13 h у Свечаној сали Земунске гимназије. Господа Драган Лакићевић и др Душко Бабић, управници Српске књижевне задруге као и господин Милош Бјелановић, директор Земунске гимназије били су главни организатори сусрета. Треба истаћи да је Матија Бећковић био први пут гост Земунске гимназије 23 марта 1999 године, дан уочи НАТО бомбардовања, други пут 2010 године и да смо срећни да смо део овог трећег јубиларног сусрета. Претходна два сусрета организовала је и водила програм др Вукосава Живковић.

Цео садржај можете прочитати ОВДЕ.

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.