22.06.2022.

ДОДЕЛА ДИПЛОМА МАТУРАНТИМА ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ ШКОЛСКЕ 2021/22. ГОДИНЕ

У свечаној сали Земунске гимназије 18. јуна 2022. године матурантима Земунске гимназије уручене су: Вукове дипломе, дипломе за остварен изузетан успех из појединог предмета или наставне области, као и дипломе за запажен успех на такмичењима.

Поносни смо на чињеницу да је укупно осам ученика остварило изузетан успех у учењу и владању током четири године школовања, чиме су испунили услов за доделу дипломе Вук Караџић. Честитамо носиоцима Вукове дипломе:

1. Алекси Михајловићу (друштвено-језички смер, IV2)

2. Марку Остојићу (природно-математички смер, IV7)

3. Магдалени Сувачки (природно-математички смер, IV9)

4. Војиславу Чолаковићу (природно-математички смер, IV9)

5. Магдалени Лазаревој (природно-математички смер, IV10)

6. Филипу Пантићу (одељење ученика са посебним способностима за физику, IV11)

7. Милици Паројчић (одељење ученика са посебним способностима за физику, IV11)

8. Милошу Томићу (одељење ученика са посебним способностима за физику, IV11).

Међу најуспешнијима у генерацији издвојио се ученик Филип Пантић, који се и својим залагањем током школовања и изузетним резултатима на такмичењима одликује као Ђак генерације Земунске гимназије за школску 2021/2022. годину. У име Фонда бивших ученика и професора Земунске гимназије, некадашња директорка школе, а сада председница Фонда, Славица Арсеновић, уручила је Повељу и златник са именом наше светски познате научнице Гордане Вуњак Новаковић.

Такође, похвљени су и ученици који су постигли врхунске резултате на републичким такмичењима:

1. Филип Пантић (одељење ученика са посебним способностима за физику, IV11) освојено прво место на државном такмичењу из физике школске 2020/2021. године

2. Андреј Вујнић (одељење ученика са посебним способностима за физику, IV11) освојено прво место на општинском такмичењу из математике школске 2021/2022.године

3. Видан Милошевић (одељење ученика са посебним способностима за физику, IV11) освојено прво место на општинском такмичењу из хемије школске 2018/2019. године

4. Милош Томић (одељење ученика са посебним способностима за физику, IV11) освојено прво место на општинском такмичењу из физике школске 2018/2019. године

Фотографије " ДОДЕЛА ДИПЛОМА МАТУРАНТИМА ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ ШКОЛСКЕ 2021/22. ГОДИНЕ " можете погледати на нашој страници ГАЛЕРИЈА или ОВДЕ.

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.