2.12.2019.

Београдско беседништво средњошколаца

На осмом такмичењу у беседништву БЕОПС-а, одржаног 27.11.2019. године у Математичкој гимназији, учествовала је ученица 2/9, Магдалена Сувачки, која је својом беседом на тему Незваничне облике образовања ваља сагледати не само као допуну званичног образовног система, него и као његову критику успешно представљала Земунску гимназију. На међународном такмичењу учествовало је 12 кандидата, а чланови жирија су били: проф. др Драган Раденовић, вајар и филозоф; Љиљана Маловић Којић, професор филозофије; Наташа Марковић Атар, професор српског језика и књижевности; др Виолета Јелачић Србуљ, професор реторике и беседништва и проф. др Милан Распоповић, физичар и филозоф. Ментор ученице била је проф. Зорица Перовић.

Наступ ученице Магдалене Сувачки можете погледати ОВДЕ