2.12.2019.

Београдско беседништво средњошколаца

На осмом такмичењу у беседништву БЕОПС-а, одржаног 27.11.2019. године у Математичкој гимназији, учествовала је ученица 2/9, Магдалена Сувачки, која је својом беседом на тему Незваничне облике образовања ваља сагледати не само као допуну званичног образовног система, него и као његову критику успешно представљала Земунску гимназију. На међународном такмичењу учествовало је 12 кандидата, а чланови жирија су били: проф. др Драган Раденовић, вајар и филозоф; Љиљана Маловић Којић, професор филозофије; Наташа Марковић Атар, професор српског језика и књижевности; др Виолета Јелачић Србуљ, професор реторике и беседништва и проф. др Милан Распоповић, физичар и филозоф. Ментор ученице била је проф. Зорица Перовић.

Наступ ученице Магдалене Сувачки можете погледати ОВДЕ

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.