31.3.2021.

ФИЗИКА

Припремна наставе за полагање пријемног испита из физике за упис у одељење гимназије за ученике са посебним способностима за физику одржаваће се суботом од 11 до 12:30h почев од 3.4.2021.Настава ће се одржавати путем платформеMicrosoft Teams. Настава је бесплатна а изводе је професори физике Земунске гимназије.

Заинтересовани ученици се могу пријавити за похађање припремне наставе, тако што ће попунити формулар за пријаву коме могу приступити овде. Ученицима ће мејлом бити достављен линк за приступ платформи.

Мирослав Поповић (1926-1985.) - Приповедач и романсијер, предавао је у нашој школи руски језик. На страницама Поповићевих књига живе: доктор Вајс којим се поносе сви паланчани, и Јевреји и не-Јевреји, добри прота Петровачки; Невенка и Албрехтови; пробијају се кроз живот мајстор Тајбл и Давид Блануша; одбојни рустикални кочијаш Јеврем и Барухови; огрезли у снази победника прелазе свој пут од наследника до злочинаца Вили Пфајфер и Едуард Цајферт.