02.03.2023.

ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЛОЗОФИЈЕ

На такмичењу из филозофије, одржаном 27.2.2023. године у Земунској гимназији, прво место освојио је ученик III6 Стефан Фишер, чиме се пласирао на Републичко такмичење из филозофије. СОФија (Српска олимпијада филозофије) се у Србији организује од 2011. године, а победник овог такмичења учествује на Међународној филозофској олимпијади. Међународна филозофска олимпијада је такмичење које подржава UNESCO, а земље организатори су Бугарска, Немачка, Пољска и Мађарска. Ментор овогодишњег кандидата који ће представљати Земунску гимназију на Српској филозофској олимпијади је Виолета Милковић, професорка филозофије.

Текст можете преузети ОВДЕ.

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.