19.06.2023.

ПРОЈЕКТНА НАСТАВА ИСТОРИЈЕ

Током школске 2022/23. године наставница историје Љиљана Раковић је у другом разреду испланирала пројектну наставу за сва одељења друштвено-језичког и природно-математичког смера. Реализација пројекта на тему „Држава и институције, Друштвени и привредни односи и Култура и свакодневни живот у средњем и новом веку“ трајала је од краја децембра 2022. до јуна 2023. Пројектна настава је предвиђала систематизацију градива о развоју државе, друштва и културе током средњег и новог века. У свим одељењима ученици су били подељени у три групе, а свака од њих је обрађивала једну од задатих тема.

На следећем линку можете погледати један од реализованих часова за који смо добили одобрење родитеља за јавно приказивање.

Реализација часа друге групе одељења 2/9 која је обрађивала тему Друштвени и привредни односи 07.06.2023: