Како доћи до Земунске гимназије

Зграда Земунске гимназије налази се у самом центру општине Земун одмах уз Градски парк, непосредно поред Хале Пинки. До гимназије се лако долази линијама градског превоза зато што се у непосредној близини налазе аутобуска стајалишта линија: 15, 17, 45, 610, 611, 704, 706, 706E, 707, 73, 81, 81L, 82, 83, 84 и 88. Уколико долазите аутомобилом, препоручујемо Вам да погледате интерактивну мапу која се налази изнад.

ЗЕМУНСКА ГИМНАЗИЈА

Адреса: Градски парк 1, 11080 Земун
Телефон/Факс: 011 316 2680
Е-пошта: office@zemunskagimnazija.edu.rs

Назив школе на енглеском језику:

ZEMUN GRAMMAR SCHOOL

Аdress:Gradski park 1, 11080 Zemun
Telephone/Fax:011 316 2680
E-MAIL: office@zemunskagimnazija.edu.rs

Важна документа:

Подаци за идентификацију (PDF)

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.