Изборни предмети

Баш по Вашем избору

Земунска гимназија Вам нуди следеће изборне предмете:

Примењене науке

Здравље и спорт

Језик, медији и култура

Уметност и дизајн

На упису ћете, са ове листе, изабрати два предмета и њих ћете проучавати у оквиру фонда од једног часа недељно. Бићете оцењивани за свој рад и залагање и оцена ће улазити у општи успех.

После првог разреда имате право да промените изборни програм.

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.