Изборни предмети

Баш по Вашем избору

Земунска гимназија Вам у I и II разреду нуди изборне предмете:

Примењене науке

Здравље и спорт

Језик, медији и култура

Уметност и дизајн

На упису ћете, са ове листе изабрати два предмета и њих ћете проучавати у оквиру фонда од једног часа недељно. Бићете оцењивани за свој рад и залагање и оцена ће улазити у општи успех. Предмете изабране у I разреду проучаваћете и у II разреду.

Земунска гимназија Вам у III и IV разреду нуди изборне предмете:

Уметност и дизајн

Примењене науке 1

Примењене науке 2

Религије и цивилизације

Методологија научног истраживања

На упису ћете, са ове листе изабрати два предмета и њих ћете проучавати у оквиру фонда од два часа недељно. Бићете оцењивани за свој рад и залагање и оцена ће улазити у општи успех. Предмете изабране у III разреду проучаваћете и у IV разреду.

Мирослав Поповић (1926-1985.) - Приповедач и романсијер, предавао је у нашој школи руски језик. На страницама Поповићевих књига живе: доктор Вајс којим се поносе сви паланчани, и Јевреји и не-Јевреји, добри прота Петровачки; Невенка и Албрехтови; пробијају се кроз живот мајстор Тајбл и Давид Блануша; одбојни рустикални кочијаш Јеврем и Барухови; огрезли у снази победника прелазе свој пут од наследника до злочинаца Вили Пфајфер и Едуард Цајферт.