Нови смер!

На клик од тебе

ОДЕЉЕЊЕ ГИМНАЗИЈЕ ЗА УЧЕНИКЕ НАДАРЕНЕ У ОБЛАСТИ РАЧУНАРСТВА И ИНФОРМАТИКЕ

Од наредне школске 2017/2018. у Земунској гимназији се отвара нови смер за ученике надарене у области рачунарства и информатике.

Пријемни испит за упис у одељење посебно надарених у области рачунарства и информатике

O смеру

План рада са ученицима надареним у области рачунарства и информатике

УПИС 2017.

Пријављивање за полагање пријемног испита

Правилник о упису ученика у средњу школу 2017/18 године

Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2017/18. годину

• Припреме за пријемни испит ће се одржавати у истим терминима када и припреме за ученике надарене за физику. Информације погледајте ОВДЕ

ПОДАЦИ СА РАНИЈИХ УПИСА

Примери задатака са пријемног из математике

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.