Нови смер!

На клик од тебе

ОДЕЉЕЊЕ ГИМНАЗИЈЕ ЗА УЧЕНИКЕ НАДАРЕНЕ У ОБЛАСТИ РАЧУНАРСТВА И ИНФОРМАТИКЕ

Од наредне школске 2017/2018. у Земунској гимназији се отвара нови смер за ученике надарене у области рачунарства и информатике.

Пријемни испит за упис у одељење посебно надарених у области рачунарства и информатике

O смеру

План рада са ученицима надареним у области рачунарства и информатике

УПИС 2017.

Пријављивање за полагање пријемног испита

Правилник о упису ученика у средњу школу 2017/18 године

Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2017/18. годину

• Припреме за пријемни испит ће се одржавати у истим терминима када и припреме за ученике надарене за физику. Информације погледајте ОВДЕ

ПОДАЦИ СА РАНИЈИХ УПИСА

Примери задатака са пријемног из математике

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.