150 година постојања

Земунска гимназија сутра обележава 150 година постојања

БЕОГРАД, 14. октобра 2008. (Бета) - Земунска гимназија обележиће сутра свечаном академијом у "Мадленијануму" 150 година свог постојања и рада. Како се наводи у саопштењу Градске управе, поводом прославе тог јубилеја отворена је изложба "Издавачка делатност школе" и изложба радова и фотографија гимназије, а штампана је и монографија. Додаје се да ће бити снимљен и документарни филм о садашњим и бившим ученицима и професорима, који ће бити приказан у јануару 2009. године. Активности поводом обележавања 150 година Земунске гимназије трајаће до 23. октобра, а сутрашња свечана академија, којој ће присуствовати представници републике, града и општине, почиње у 20 сати. Наставу у земунској гимназији данас похађа 1.220 ученика.

У Земунској гимназији отвара се 1926/27. школске године први биоскоп , 1934/35. основан је и Аеро-клуб. Тих година почиње са радом и ученички феријални савез – Стег , као и спортска друштва Витез и Сокол.