Литерарна секција

Једна од најуспешнијих секција у Србији

Организатор рада литерарне секције: др Вукосава Живковић, проф. српског језика и књижевности

Литерарна секција Земунске гимназије је и у току школске 2012/2013. остварила и надмашила планиране активности, представљајући једну од најуспешнијих и најнаграђиванијих секција у Србији. О томе најбоље сведоче постигнути резултати и остварене активности, који би у месечном прегледу изгледали овако:

Светосавски литерарни конкурс

Клуб матичне културе Земуна, од 1996. године, у сарадњи са земунским средњим школама, међу којима је и Земунска гимназија, организује ликовно-литерарни конкурс у славу Светога Саве, најзначајнијег српског просветитеља.

Ове године, наша гимназија освојила је две награде за литерарне радове: Даша Радовановић I-3 (друга награда) и Викторија Кончар I-3 (друга награда). Ученице су преузеле награде у Дому ваздухопловства, 26. јануара, на свечаној академији Клуба.

Фото репортажу можете погледати овде

Cнимак можете погледати ОВДЕ

Прочитајте план рада ЛИТЕРАРНЕ секције Земунске гимназије у школској 2016/2017. години!

Давид Албахари (1948.) - Ученик Гиманзије, а сада дописни члан Српске академије наука и уметности, Албахари, поред бројних превода објавио је више књига приповедака и романа (Породично време, Судија Димитријевић, Циник, Снежни човек, Пијавице). За роман Мамац добио је Нинову награду и Балканику. Дела су му превођена на многе светске језике.