Литерарна секција

Једна од најуспешнијих секција у Србији

Организатор рада литерарне секције: др Вукосава Живковић, проф. српског језика и књижевности

Литерарна секција Земунске гимназије је и у току школске 2012/2013. остварила и надмашила планиране активности, представљајући једну од најуспешнијих и најнаграђиванијих секција у Србији. О томе најбоље сведоче постигнути резултати и остварене активности, који би у месечном прегледу изгледали овако:

Светосавски литерарни конкурс

Клуб матичне културе Земуна, од 1996. године, у сарадњи са земунским средњим школама, међу којима је и Земунска гимназија, организује ликовно-литерарни конкурс у славу Светога Саве, најзначајнијег српског просветитеља.

Ове године, наша гимназија освојила је две награде за литерарне радове: Даша Радовановић I-3 (друга награда) и Викторија Кончар I-3 (друга награда). Ученице су преузеле награде у Дому ваздухопловства, 26. јануара, на свечаној академији Клуба.

Фото репортажу можете погледати овде

Cнимак можете погледати ОВДЕ

Прочитајте план рада ЛИТЕРАРНЕ секције Земунске гимназије у школској 2016/2017. години!

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.