Спортска секција

PRETRAGA
Поделите ову страну:

У здравом телу, здрав дух!

Спорт

За спорт у Земунској гимназији задужени су професори физичког васпитања: Вера Перић Софија Иванишевић, Саша Порубски.

Осим на часовима физичког васпитања, ученици се баве спортом кроз низ секција и међуодељенских такмичења која се спроводе у школи.

Пар година уназад, редовно побеђујемо на општинским првенствима из одбојке, кошарке, рукомета.

Запажене резултате, наши ученици такође остварују на атлетским и пливачким првенствима.

Сваке године се у школи организује Меморијални шаховски турнир.

Планинарска секција постоји већ три године и у оквиру ње реализује се низ једнодневних и дводневних тура по Србији, а за време Ускршњег распуста наши планинари иду на европске врхове (2006. – Олимп, Грчка, 2007. – Рила, Бугарска, а 2008. планинаримо Етну на Сицилији).

У оквиру секције постоји скијање, тако да наши ученици сваке године проведу на скијању од 7 – 15 дана.

Наше орјентиринг екипе редовно учествују на градским и републичким такмичењима, са лепим резултатима.

Прочитајте план рада секције КОЛЕКТИВНИ СПОРТОВИ Земунске гимназије у школској 2016/2017. години!

Прочитајте план рада ГИМНАСТИЧКЕ секције Земунске гимназије у школској 2016/2017. години!

Прочитајте план рада СПОРТСКЕ секције Земунске гимназије у школској 2016/2017. години!

Одржано је првенство града у рукомету и одбојци на коме су учествовале екипе девојака из наше школе са професорком Вером Перић.

Слике са овог догађаја можете погледати у галерији.

СПИСАК ТАКМИЧАРА ИЗ ОДБОЈКЕ КОЈИ СУ ОСВОЈИЛИ 1. МЕСТО НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ

1. Лука Лончар 4-6
2. Петар Ковачевић 4-10
3. Лазар Марункић 4-10
4. Никола Златић 4-6
5. Никола Лончар 1-
6. Јован Ковачевић 3-10
7. Владимир Бркић 1-
8. Лука Огњанов 4-4
9. Душан Јанцић 4-1

Честитамо!

СТОНОТЕНИСЕРСКА ЕКИПА ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ:

Женска екипа:
1. Хинић Јована 3/1
2. Милошевић Марија 2/7
3. Плазинић Наташа 1/10

Мушка екипа:
1. Етвеш Димитрије 1/8
2. Лончар Лука 4/6
3. Шолаја Дамјан 2/2

КОШАРКАШКА ЖЕНСКА ЕКИПА ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ:

1. Милица Радумило 1/4
2. Шеша Тина 2/8
3. Милошевић Марија 2/7
4. Ивана Милутиновић 4/4
5. Катарина Крстић 4/4
6. Маја Димић 1/9
7. Јана Потић 1/1
8. Теодора Раденковић 1/10

ПЛИВАЧКА ЕКИПА ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ:

1. Станков Немања 3/1
2. Михаило Поповић 2/10
3. Павле Адамовић 1/7
4. Илић Немања 2/10

ЖЕНСКА ФУДБАЛСКА ЕКИПА ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ:

1. Злата Милановић 1/6
2. Тина Шеша 2/8
3. Ивана Милутиновић 4/4
4. Марија Милошевић 2/7
5. Николија Чодановић 2/1
6. Милица Којчић 2/8
7. Мила Ђорђевић 3/4
8. Милица Радумило 1/4
9. Јована Савић 1/1
10. Катарина Крстић 4/4

ЖЕНСКА ЕКИПА У СТРЕЉАШТВУ:

1. Ивана Перић 1/8
2. Анђела Радисављевић 1/8
3. Јована Бојовић 1/8

ЕКИПА ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ У ШАХУ:

Женска екипа:

1. Јелена Шупељак 1/5
2. Анђела Стефановић 1/8
3. Анђела Пантелић 1/8

1.Бранка Драгосављевић 1/8

Мушка екипа:

1.Митар Поповић 1/5
2.Немања Давидовић 1/5
3.Филип Ковачевић 2/10
4.Душан Ненадовић 3/9

1. Душан Савин 3/2
2. Владимир Јеротић 3/9

ВАТЕРПОЛО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ:

1. Лазар Пантовић 3/4
2. Радоица Ћулафић 3/6
3. Филип Ђурачковић 1/9
4. Ђорђе Љубеновић 2/3
5. Немања Илић 2/10
6. Немања Јоксимовић 1/6
7. Александар Милошевић 1/6
8. Павле Војводић 1/8
9. Матија Пантелић 4/10
10. Марко Дамиш 2/3
11. Денис Османовић 1/6

Упис

Упис

Занимљива чињеница

Записано је да су, у век и по дугом животу, у школи стасавали и даље име школе проносили: књижевници и преводилоци – поред поменутих Милоша Ђурића и Рашка Димитријевића, поињемо Миховила Комбола, Кирила Тарановског, Оту Бихаљи Мерина, Милоша Бандића, Жарка Радаковића, Зорана Живковића, Душана Иванића, Наду Маринковић и Србу Митровића...

© Земунска гимназија - Сва права задржана. Израда сајта: КИО д.о.о.