09.09.2017.

ERAZMUS+ пројекат

Извештај „Чајанка у Земунској гимназији”​ ОВДЕ
Извештај „Србија у Великом рату кроз историју и књижевност” ОВДЕ
Презентацију у сусрет пролећу можете погледати ОВДЕ

У школској 2017/2018. години Земунска гимназија је постала члан ERAZMUS+ породице. За ову школску годину одобрен нам је пројекат Подизање капацитета наставног особља кроз учење из искустава и праксе земаља Европске уније. Овај програм је финансиран од стране ЕУ и за циљ има унапређење организације наставе, извођења и унапређења наставе у Земунској гимназији.

У склопу овог пројекта, седам професора Земунске гимназије ће посетити три школе у земљама ЕУ, Словенији, Летонији и Данској, где ће посматрати процесе рада и добра решења инкорпорирати у наш образовни систем. Сва искуства која ће се стећи у школама са којима Земунска гимназија остварује сарадњу, биће искоришћена за унапређивања рада наше школе.

Више информација o ERAZMUS+ можете прочитати ОВДЕ

Програмски водич ERAZMUS+ можете преузети ОВДE

KA1 – Школе и предшколске установе

ERAZMUS+

Oд ERAZMUS до ERAZMUS+

Брошура: Могућности за учешће у ERAZMUS+ програму

Школе партнери:

Гимназија Крањ у Словенији: www.gimkr.si

Извештај мобилност Словенија

Гимназија Лангкаер-Архус у Данској: langkaer.dk

Извештај мобилност Данска

Гимназија Рига у Летонији: r2sips.rsdc.lv

Извештај мобилност Летонија

„Од тренутка кад сам, вечерас, крочила у ову прелепу стару зграду... осетила сам да долазим у сусрет изузетној вечери... захваљујући младој и мање младој публици: пријатној, пажљивој, живој“ ( Светлана Велмар-Јанковић, 22.10.1996.)