09.09.2017.

ERAZMUS+ пројекат

У школској 2017/2018. години Земунска гимназија је постала члан ERAZMUS+ породице. За ову школску годину одобрен нам је пројекат Подизање капацитета наставног особља кроз учење из искустава и праксе земаља Европске уније. Овај програм је финансиран од стране ЕУ и за циљ има унапређење организације наставе, извођења и унапређења наставе у Земунској гимназији.

У склопу овог пројекта, седам професора Земунске гимназије ће посетити три школе у земљама ЕУ, Словенији, Летонији и Данској, где ће посматрати процесе рада и добра решења инкорпорирати у наш образовни систем. Сва искуства која ће се стећи у школама са којима Земунска гимназија остварује сарадњу, биће искоришћена за унапређивања рада наше школе.

Више информација o ERAZMUS+ можете прочитати ОВДЕ

Програмски водич ERAZMUS+ можете преузети ОВДE

KA1 – Школе и предшколске установе

ERAZMUS+

Oд ERAZMUS до ERAZMUS+

Брошура: Могућности за учешће у ERAZMUS+ програму

Као и увек, лепо се осећам на месту где се успомене и стварност за мене укрштају. Са овом књигом осећам чак већу одговорност према ученицима и читању, али и изазов да управо ученицима понудим више. Већ сада се редујем новом сусрету!” (Давид Албахари, 10.11.1998.)