14.03.2018.

Важно обавештење за будуће гимназијалце који воле физику!

Позивамо те да у суботу 17.03.2018. од 11 до 13 часова дођеш у Земунску гимназију.

Имаћеш прилику да сазнаш све што те занима о смеру за ученике надарене за физику и од професора који предају ученицима са тог смера. То су професори са Физичког факултета, Института за физику у Земуну као и професори физике у Земунској гимназији.

Добићеш додатне информације о бесплатној припремној настави за пријемни испит који ће се одржати у Земунској гимназији.

Имаћеш прилику да разговараш и са ученицима првог, другог и трећег разреда овог смера.

Више информација о смеру можеш погледати ОВДЕ

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.