Нови смер!

На клик од тебе

ОДЕЉЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА ЗА ФИЗИКУ

О смеру

Смер гимназије за ученике са посебним способностима за физику у Земунској гимназији постоји од школске 2015/2016. године.

Више о смеру

Који предмети се уче, са колико часова недељно и годишње, најјасније ћете видети из програма за овај смер гимназије:

План образовања
План образовања (важи од школске 2018/19.)
План и програм рада (важи од школске 2018/19.)

Посете, предавања, пројекти

Ишли смо у посете

Организовали смо предавања

Учествовали смо у пројектима

Учествовали смо на такмичењима

Припрема за упис 2018.

17. марта 2018. године од 11 до 13 часова Одељење физике отвара врата својих кабинета и учионица и позива те да видиш шта и како уче и раде:

Отворена врата смера за физику

И ове године професори физике и математике организују припремну наставу за полагање пријемног испита:

Припремна настава за упис 2018.

Примери задатака из физике

Примери задатака из математике

Подаци са ранијих уписа

2017.

Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2017/18. годину
Пријављивање за полагање пријемног испита
Пријемни испит за упис у одељење са посебним способностима за физику
Kоначни резултати пријемног испита за упис у одељење са посебним способностима за физику 2017

2016.

Календар пријављивања за упис у одељење физике 2016.
Пријемни испит за упис у одељење физике 2016.
Коначни резултати пријемног испита за упис у одељење ученика са посебним способностима за физику 2016

2015.

Коначни резултати пријемног испита за упис у одељење ученика са посебним способностима за физику 2015.

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.