Нови смер!

На клик од тебе

ОДЕЉЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА ЗА ФИЗИКУ

О смеру

Смер гимназије за ученике са посебним способностима за физику у Земунској гимназији постоји од школске 2015/2016. године.

Више о смеру

Који предмети се уче, са колико часова недељно и годишње, најјасније ћете видети из програма за овај смер гимназије:

План образовања
План образовања (важи од школске 2018/19.)
План и програм рада (важи од школске 2018/19.)

Посете, предавања, пројекти

Ишли смо у посете

Организовали смо предавања

Учествовали смо у пројектима

Учествовали смо на такмичењима

Припрема за упис 2018.

17. марта 2018. године од 11 до 13 часова Одељење физике отвара врата својих кабинета и учионица и позива те да видиш шта и како уче и раде:

Отворена врата смера за физику

И ове године професори физике и математике организују припремну наставу за полагање пријемног испита:

Припремна настава за упис 2018.

Примери задатака из физике

Примери задатака из математике

Подаци са ранијих уписа

2017.

Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2017/18. годину
Пријављивање за полагање пријемног испита
Пријемни испит за упис у одељење са посебним способностима за физику
Kоначни резултати пријемног испита за упис у одељење са посебним способностима за физику 2017

2016.

Календар пријављивања за упис у одељење физике 2016.
Пријемни испит за упис у одељење физике 2016.
Коначни резултати пријемног испита за упис у одељење ученика са посебним способностима за физику 2016

2015.

Коначни резултати пријемног испита за упис у одељење ученика са посебним способностима за физику 2015.

„Не постоји ништа узбудљивије од повратка на место које је остало у човеку, и носи се као драгоценост. Нису у питању само рачи и осећања, већ нешто неизрециво, оно што човеку казује да је тамо где заправо треба да буде. Сваки повратак у Гимназију је само долазак на то место са којег никада нисам отишао.“ (Давид Албахари 31.03.1997.)