Нови смер!

На клик од тебе

ОДЕЉЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА ЗА ФИЗИКУ

Пробни пријемни испит за ученике са посебним способностима за физику:

(физика)

У суботу 7.5.2022.г. у Земунској гимназији биће организован пробни пријемни испит из физике. Израда теста почиње у 10 часова, кабинет физике 112, и траје 120 минута. Потребно је понети: прибор за писање (хемијска оловка, графитна оловка, гумица, лењир) и калкулатор који није програмабилан. Позивају се сви ученици који су се пријавили за смер за ученике са посебним способностима за физику до дођу на пробни пријемни.

Припремна настава за упис у одељење физике 2023 година:

Припремна наставе за полагање пријемног испита из физике за упис у одељење гимназије за ученике са посебним способностима за физику одржаваће се суботом од 11 до 12:30h почев од 25.02.2023. Настава ће се одржавати у просторијама Земунске гимназије и путем платформе Microsoft Teams. Настава је бесплатна, а изводе је професори физике Земунске гимназије.

Заинтересовани ученици се могу пријавити за похађање припремне наставе, тако што ће попунити формулар за пријаву коме могу приступити ОВДЕ. Ученицима ће мејлом бити достављен линк за приступ платформи.

О смеру

Смер гимназије за ученике са посебним способностима за физику у Земунској гимназији постоји од школске 2015/2016. године.

Више о смеру

Који предмети се уче, са колико часова недељно и годишње, најјасније ћете видети из програма за овај смер гимназије:

План образовања
План образовања (важи од школске 2018/19.)
План и програм рада (важи од школске 2018/19.)

Посете, предавања, пројекти

Ишли смо у посете

Организовали смо предавања

Учествовали смо у пројектима

Учествовали смо на такмичењима

Подаци са ранијих уписа

2021.

Упис 2021.

Припремна настава за упис у одељење физике:

Пријављивање за припремну наставу из физике - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSftGHF4ibHg00L4uR2OnX6yLIquC4TPEe3SFDqouotEmbJ-kg/viewform?usp=sf_link

О пријављивању и полагању пријемног испита за упис у одељење физике

2019.

Пријава за пријемни испит
Пријемни испит - ИТ и физика

2018.

17. марта 2018. године од 11 до 13 часова Одељење физике отвара врата својих кабинета и учионица и позива те да видиш шта и како уче и раде:

Отворена врата смера за физику

И ове године професори физике и математике организују припремну наставу за полагање пријемног испита:

Припремна настава за упис 2018.
Примери задатака из физике
Примери задатака из математике

2017.

Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2017/18. годину
Пријављивање за полагање пријемног испита
Пријемни испит за упис у одељење са посебним способностима за физику
Kоначни резултати пријемног испита за упис у одељење са посебним способностима за физику 2017

2016.

Календар пријављивања за упис у одељење физике 2016.
Пријемни испит за упис у одељење физике 2016.
Коначни резултати пријемног испита за упис у одељење ученика са посебним способностима за физику 2016

2015.

Коначни резултати пријемног испита за упис у одељење ученика са посебним способностима за физику 2015.