Нови смер!

На клик од тебе

ОДЕЉЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА ЗА ФИЗИКУ

О смеру

Смер гимназије за ученике са посебним способностима за физику у Земунској гимназији постоји од школске 2015/2016. године.

Више о смеру

Који предмети се уче, са колико часова недељно и годишње, најјасније ћете видети из програма за овај смер гимназије:

План образовања

Припрема за упис 2017.

25. марта 2017. године од 11 до 13 часова Одељење физике отвара врата својих кабинета и учионица и позива те да видиш шта и како уче и раде:

Отворена врата смера за физику

И ове године професори физике и математике организују припремну наставу за полагање пријемног испита:

Припремна настава за упис 2017. - ускоро

Примери задатака из физике

Примери задатака из математике

Коначни резултати пријемног испита за упис у одељење ученика са посебним способностима за физику 2016

Коначни резултати пријемног испита за упис у одељење ученика са посебним способностима за физику 2015.

Давид Албахари (1948.) - Ученик Гиманзије, а сада дописни члан Српске академије наука и уметности, Албахари, поред бројних превода објавио је више књига приповедака и романа (Породично време, Судија Димитријевић, Циник, Снежни човек, Пијавице). За роман Мамац добио је Нинову награду и Балканику. Дела су му превођена на многе светске језике.