26.03.2018.

Фантастичан успех наших ученица на такмичењу из социологије

На Филозофском факултету (група за социологију) у Београду је у суботу, 10.03.2018. године, у организацији Срског социолошког друштва, одржано Окружно такмичење из социологије под називом „Насиље, солидарност и активизам код средњошколаца у Србији“. Наше ученице постигле су запажен резултат:

Николић Марина IV4 остварила је пласман на Републичко такмичење, освојивши III место,

док је Динић Јелена IV4 постигла запажен резултат приликом одбране свог рада и презентације.

Професор-ментор нашим ученицама је професорка социологије Перовић Зорица.

Републичко такмичење ће се одржати у суботу, 24.03.2018., на Филозофском факултету у Београду. Честитамо нашим ученицама на оствареном резултату и желимо пуно успеха Марини на Републичком такмичењу!

Мијуца Павле

Маринин истраживачки рад и презентацију можете преузети ОВДЕ

Јеленин истраживачки рад и презентацију можете преузети ОВДЕ

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.