Пројекти

Одељење за ученике са посебним способностима за физику

09.06.2020. Дан светлости - међународни пројекат, ученици: Петар Јањетовић, Вук Јовичић, Данијела Медић, Антоније Пљакић, Стефан Лазаревић, Јана Ненић

ментори: проф. физике Биљана Стојичић, Јелена Живановић и проф. информатике Јелена Бошковић

Видео запис можете погледати на следећем линку:

Више о пројекту прочитајте ОВДЕ

---------

10.05.2016. „Милева Марић Ајнштајн - знаменита српкиња“
Ученички радови:

- Ненаписана писма Милеве и Ајнштајна
- Анкета

---------

21.10.2015. Пројекат "Научи и дели" - предавање и презентација "Безбедни на Интернету"

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.